Yukarı
Çık

Merter`deki Tekstilciler Tek Çatı Altında Toplanıyor

PVC Zemin Kaplama ve Modüler Bölme Sistemleri

Dek Proje

06 Temmuz 2017, Perşembe

Merter’de dağMerter’de dağınık bir halde sokak aralarında bulunan tekstil toptancıları, Real Merter projesiyle bir araya toplanıyor.ınık bir halde sokak aralarında bulunan tekstil toptancıları, Real Merter projesiyle bir araya toplanıyor.

Real Merter Toptan Tekstil AVM’nin Oliv Yapı A.Ş. ve Vizyon Yapı A.Ş’nin konsorsiyumunda yapıldığını belirten Oliv Yapı A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dokumacı, Real Merter Toptan Tekstil AVM’nin iğneden ipliğe toptan alışveriş merkezi olacağını söylüyor. Dokumacı, tekstil üreticilerinin dar sokaklarda, merdiven altlarında, daireden dükkâna dönüşmüş işyerinde müşteri beklediğini hatırlatıyor.

 

 

 

Real Merter Toptan Tekstil AVM’in konforlu ve prestijli bir ticari alan yaratacağını ve başta Güngören ve Merter'de yerleşik toptancılar olmak üzere tekstilcileri bir araya toplayacağını dile getiren Dokumacı, Güngören Stadı'nın hemen yanında yer alan Real Merter Toptan Tekstil AVM’in 92 bin 500 metrekare kapalı alan üzerine kurulduğunu, E-5, Atatürk Havalimanı, metrobüs, tramvay, metro gibi temel ulaşım araçları ve yollarına yakın lokasyonda yer aldığını vurguladı. Dokumacı, bu özelliğiyle toptan alışveriş amacıyla yurt içi ve yurt dışından gelen tüm tekstilcilere konforlu ulaşım sağlayacağına dikkat çekti.

'Toptan Tekstil AVM' anlayışı

İlk kez böyle bir girişimde bulunulduğunu anlatan Ahmet Dokumacı, Real Merter’in “Toptan Tekstil AVM” anlayışıyla iğneden ipliğe, düğmeden konfeksiyona, kumaştan üretilmiş tişört, gömlek, pantolona, bluz, etek gibi tekstil adına ne varsa bir araya toplayacak. Osmanbey, Laleli, Zeytinburnu, Merter, Güngören, Zeytinburnu, Laleli, Mahmutpaşa ve Tahtakale’ye kadar İstanbul’da tekstil adına kim varsa tamamına yakını Real Merter Toptan Tekstil AVM’de toplanabilecek. Arayan bütün ihtiyaçlarını tek bir merkezde bulabilecek” dedi.

'Çirkin yapıyı güzel mimari tarza dönüştürecek'

Real Merter Toptan Tekstil AVM'nin en büyük özelliğinin, Güngören-Merter bölgesindeki alt ve orta gelir grubundaki firmaların markalaşmasını sağlamak olduğunu ifade eden Dokumacı, bu firmaların artacak iş potansiyelleriyle uluslararası arenaya çıkacak konuma geleceklerini söyledi. Ahmet Dokumacı, Real Merter Toptan Tekstil AVM'nin devrimci bir proje olduğunu da belirterek “Real Merter, bölgedeki atıl vaziyeti, kötü binaları, çirkin yapıyı güzel mimari tarza dönüştürecek bir proje” dedi.

Projenin diğer ortağı Vizyon yapı A.Ş’nin yönetim kurulu başkanı Naci Kesik de Real Merter’in öncü bir proje olacağına inandıklarını vurguladı. Kesik, “Öncü bir proje olacağına inandığımız Real Merter, Havaalanına 10 dakikada, E-5'e bağlantısı 5 dakikada, E-6'ya geçiş noktasında” dedi. Kesik, projeyle ilgili şunları söyledi:

“İlgiden şimdiden memnunuz, tahminlerimizin çok üzerinde. Şu anda hem Türki Cumhuriyetlerin hem Rusların ilgisi büyük. Bulgaristan ve Romanya'dan talepler var. Aynı zamanda Zeytinburnu'ndaki, Osmanbey'deki, Laleli'deki tekstilcilerin, Maraş'tan tutun, Denizli'ye kadar tekstille uğraşanların buraya ciddi bir şekilde müspet bir bakışları var. Çünkü karlı bir proje yaptık. Sloganımız da zaten 'Akıl karı'… Sadece ikinci kattaki bodrumumuz kapalı, diğer 3 kat tamamen açık cadde mağazacılığı. Dünya artık açık cadde mağazacılığı konseptine dönüyor. Biz bunun öncülüğünü yapıyoruz.”

"Tercümanlar hazır bekleyecek"

Yurt dışından toptan AVM'ye gelecek müşteriler için çok ciddi planları olduğunu belirten Proje Danışmanı Ali İhsan Atar, “Firmamızın özellikle Türki Cumhuriyetlerde tanındığını, oralarda da ciddi projelere imza attığımızı belirtmek istiyorum. Buradaki perakendecilere projemizden bahsettiğimizde ve onlara aşağıda belirttiğimiz hizmetleri vereceğimizi söylediğimizde, şaşkınlarını gizleyemiyorlar. Kendilerini havaalanlarından özel araçlarımızla projemize getireceğiz. Burada onlara dinlenme yerleri, ofisler yapıyoruz. Tercümanlar tahsis edeceğiz. Mağazalara gittiklerinde Türkçe bilmeyenler mallarını rahatlıkla alacaklar. Her türlü biz onların arkasındayız. Bir yanlış oldu, malı eksik gitti, bozuk gitti biz onlara sahip çıkacağız. Bütün bunların kontrolü ve yönetimini sağlayacağız" ifadelerini kullandı.

Atar konuşmasını şöyle tamamladı: “İnsanlar gelsinler burada iş yapsınlar, ticaretlerini sürdürsünler. Fiyatları düşük tuttuk, tamamen kurumsal sözleşme ile ve TL olarak kiralama yapıyoruz. Dolar diye bir şey yok. Senelik tefe tüfe artışlarıyla insanlara sürdürülebilir şartları sağlayacağız. Sürdürülebilir ticaret önemli."

KURUMSAL

İnşaat sektöründe faaliyet gösteren firmamız, sektörel anlamda kazandığımız tecrübeyle iş hayatına başlamıştır.

Çalışmalarımız malzeme satışı ile birlikte uygulama ve anahtar teslim çözümler sunmaktır! Hedefimiz Kamu ve Özel sektör uygulamalarında çözüm ortağınız olmaktır.

Firmamız modern pazarlama ilkelerinden "Kazan, Kazan" fikrini esas almıştır.

Mevcut ürün ve hizmetlerimiz ile çözüm ortağınız olmayı temenni eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz...

Tüm hakları saklıdır © 2022 Dek Proje

SiteMap| Tasarım : interbim.com